کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک

  • کابینت نئوکلاسیک در واقع نسل جدید کابینت آشپزخانه کلاسیک است که طراحی ساده‌تری نسبت به کابینت کلاسیک دارد و از ویژگی‌های کابینت مدرن بهره می‏‌برد اما چهارچوب اصلی و اساس سبک کابینت همان سبک کلاسیک است با کمی تغییرات و حرکت به سمت مدرنیته. کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک معمولاً انتخاب اول افرادی است که هم به سبک کلاسیک و هم سبک مدرن علاقه دارند و در عین حال مدیریت هزینه برایشان اولویت زیادی دارد. مهم‌ترین ویژگی کابینت نئوکلاسیک، بین سبکی بودن طراحی آن است (تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک) که این روزها خیلی مورد استقبال مردم قرار گرفته و به یکی از سبک‌های پرفروش و پرتقاضا در صنعت ساختمان و طراحی دکوراسیون تبدیل شده است.

ویژگی سبک نئوکلاسیک

  • طراحی بین سبکی و مینیمال
  • قابلیت سفارشی سازی رنگ
  • قیمت متعادل نسبت به سبک کلاسیک
  • طراحی سفارشی و ژورنالی
  • مقاوم در برابر رطوبت و حرارت

انواع کابینت نئوکلاسیک

هر چه چوب بیشتری در ساخت کابینت بکار رفته باشد قیمت تمام شده آن بیشتر خواهد شد. استفاده از چوب‌های با کیفیت در ساخت کابینت باعث افزایش دوام و طول عمر بالای آن می‌شود به همین دلیل کابینت‌های چوبی هم از نظر زیبایی و هم از نظر دوام طرفداران بیشتری دارند. اما با توجه به اینکه همیشه قیمت یک عامل مهم و تاثیر گذار در خرید کابینت آشپزخانه بوده و هست، کابینت ام دی اف خام با رنگ پوششی و کابینت روکش چوب رنگ شده برای افرادی که قصد ندارند هزینه زیادی بابت خرید کابینت آشپزخانه انجام دهند، گزینه‌های اقتصادی تر و منطقی تری هستند اما اگر مدیریت هزینه خیلی برای شما اولویت ندارد و به زیبایی و کیفیت اهمیت زیادی می‌دهید قطعاً کابینت چوبی  بهترین گزینه برای شما خواهد بود. بر اساس نوع متریالی که در ساخت کابینت آشپزخانه استفاده می شود می توان کابینت نئوکلاسیک را به سه دسته اصلی تقسیم کرد:

کابینت نئوکلاسیک روک طبیعی

۱)کابینت ام دی اف خام رنگ شده

بدنه و درب‌ها بطور کامل از MDF خام ساخته می‌شود. بر روی درب کابینت با استفاده از ماشین آلات CNC طرح مورد نظر حکاکی شده و با استفاده از رنگ‌های پوششی کابینت در نهایت رنگ آمیزی می‌شود. این مدل کابینت آشپزخانه قیمت مناسبی نسبت به کابینت با درب چوبی و روکش چوبی دارد.

۲) کابینت نئوکلاسیک با روکش چوب

بدلیل زیبایی روکش چوب طبیعی نسبت به MDF ساده، بعضی از افراد تمایل دارند بجای ساخت کابینت نئوکلاسیک تمام ام دی اف از ترکیب ام دی اف خام و روکش چوب طبیعی مثل راش، بلوط، ملچ و گردو استفاده شود که باعث بالا رفتن قیمت کابینت و البته زیباتر شدن آن خواهد شد.

۳) کابینت نئوکلاسیک چوبی

کابینت با درب چوبی بهترین نوع کابینت سبک نئوکلاسیک است و از نظر کیفیت، دوام و فرم پذیری نسبت به سایر متریال کاملاً برتری دارد. در طراحی این نوع کابینت هیچ محدودیتی از نظر انتخاب مدل درب و رنگ‌بندی وجود ندارد و کلیه کارها بر اساس نیاز کارفرما انجام می‌شود

فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

کابینت کلاسیک از نظر ظاهری کمی شلوغ به نظر می‌رسد و این درحالی است که بیشتر افراد علاقه‌مند به سبک مدرن، طرفدار طرح‌های ساده و مینیمال هستند،کابینت کلاسیک  از چوب طبیعی و با استفاده از مهارت و هنر نجاران باسابقه ساخته می‌شود. بنابر این قیمت بالایی دارد و بیشتر در خانه های ویلایی لوکس و گران قیمت اجرا می شود. اما در سبک نئوکلاسیک با جایگزینی MDF خام بجای چوب طبیعی هزینه‌ها تا حد زیادی تعدیل می‌شود.

  • طراحی ساده تر نسبت به سبک کلاسیک
  • قیمت ارزان تر نسبت به کابینت چوبی کلاسیک
  • طراحی و اجرای سریع‌تر نسبت به کابینت منبت کاری شده
  • نسبت به مدل‌های سنتی و کلاسیک بروز‌تر و کاربردی‌تر است
کابینت نئوکلاسیک اُرسی

قیمت کابینت نئوکلاسیک

قیمت کابینت نئوکلاسیک همانند ویژگی‌های ظاهری در بیشتر موارد بالاتر از کابینت سبک مدرن و پایین ‌تر از کابینت‌های سبک کلاسیک است.

دلیل بالاتر بودن قیمت کابینت نئوکلاسیک نسبت به کابینت مدرن چیست؟

پاسخ : مهم‌ترین دلیل این اتفاق وجود پارامتر رنگ در طراحی کابینت سبک نئوکلاسیک است. درصورتیکه کابینت‌های مدرن مثل هایگلاس و ملامینه نیازی به رنگ آمیزی ندارند.

دلیل بالاتر بودن قیمت کابینت نئوکلاسیک نسبت به کابینت‌های چوبی چیست؟

پاسخ : دلیل اصلی گران قیمت‌تر بودن کابینت‌های چوبی نسبت به کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک این است که بجای چوب که متریال با ارزش و گران‌بهایی است در تولید کابینت نئوکلاسیک از ام دی اف خام یا ترکیب MDF و روکش چوب استفاده می‌شود که هزینه تمام شده را بطور چشمگیری کاهش می‌دهد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*