دکوراسیون آشپزخانه

اپن آشپزخانه

برای چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه های اپن باید دقت و ظرافت بیشتری به خرج دهید زیرا خانه‌هایی که آشپزخانه اُپن دارند، از تمام قسمت ها به داخل آشپزخانه دید دارند و نحوه دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه اهمیت بیشتری نسبت به آشپزخانه های قدیمی تر دارد. بهتر است در انتخاب وسیله هایی که در آشپزخانه قرار می دهید، مانند کابینت، یخچال و سایر ظروف و همچنین نحوه چینش آن ها دقت به خرج دهید. طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها تاثیر زیادی در جلوه کلی و نمای فضای خانه دارد و بهتر است در تناسب با سبک و رنگ دکوراسیون پذیرایی و نشیمن باشد.

 علاوه بر وسایل و نوع چیدمان آن ها، نورپردازی موجود در آشپزخانه می تواند زیبایی آن را چندین برابر کند و اگر شما از روشنایی های هالوژنی که اخیراً در بازار موجود است برای سقف اپن و بالای کابینت ها استفاده کنید می توانید باعث زیباتر شدن فضا شوید و همچنین سطح کانترها و اپن معمولاً از سنگ های معدنی و چوب های طبیعی هستند که باعث زیباتر شدن آشپزخانه شما می شوند.

 اما نکته ‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که وسیله ها را مطابق با سبکی که در نظر دارید خریداری کنید. به طور مثال اگر سبک آشپزخانه مدرن  را مد نظر قرار داده اید بهتر است از کابینت ها، ظروف و میز ناهارخوری و سایر وسایلی که در آن سبک قرار دارد الهام بگیرید.

علاوه بر رنگ هایی که در آشپزخانه و فضای بیرونی آن استفاده می شوند، باید رنگ سایر نواحی در تناسب و هارمونی با یکدیگر باشند تا تکمیل کننده هم بوده و یک فضای زیبایی را به وجود بیاورند.

همچنین می توانید از صندلی های اپن مختلفی که در بازار موجود است در کنار آن استفاده کنید، که البته خرید صندلی های اپن هم باید مطابق با سبک آشپزخانه باشد و با توجه به فیزیک بدنی افرادی که از آن استفاده می‌کنند خریداری شوند. به طور مثال افرادی که قد کوتاه دارند صندلی‌های جک دار خیلی بلند نمی تواند برای آن ها گزینه مناسبی باشد. برای تزیین اپن هم دقت کنید زیرا شلوغ کردن بیش از حد اطراف اپن زیبایی فضا را می گیرد.

اگر تصمیم دارید از وسایل دکوری و تزیینی روی اپن استفاده کنید بهتر است زیاد روی آن را شلوغ نکنید و وسایل آشپزخانه هم به گونه‌ای باشد که آنقدر شلوغ به نظر نرسد و وسایل ضروری جلوی دست باشد.

 

اپن آشپزخانه

اپن آشپزخانه

اپن آشپزخانه

اپن آشپزخانه

مدل اپن آشپزخانه

یکی از تاثیرگذارترین المان ها در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه  مدل اپن آشپزخانه می باشد که تاثیر زیادی در جذابیت ظاهری آن خواهد داشت و علاوه بر مدل آشپزخانه، نورپردازی های این قسمت هم می تواند جلوه زیباتری به آن ببخشد.

چنانچه خانه ی شما فضای کافی برای قرار دادن میز ناهار خوری نداشته باشد می‌توانید از اپن آشپزخانه خود برای سرو غذا و پذیرایی استفاده کنید و کنار آن را با صندلی های زیبایی که با طراحی های جدید و معماری های داخلی مدرن ساخته شده اند تزیین کنید. معماران داخلی انواع مختلف مدل اپن را در خانه ‌ها جاگذاری می کند که شما می توانید با توجه به سلیقه خود آن را انتخاب کنید و وسایل دکوراتیو را متناسب با آن انتخاب کنید.

اپن آشپزخانه گچی

اپن آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های معماری داخلی ساختمان هاست که می‌تواند در انواع مختلف گچی، ام دی اف یا کناف باشد. که با توجه به سبک دکوراسیون و سلیقه افراد در خانه های مختلف به صورت متنوع کار می‌شود. اپن آشپزخانه در خانه های قدیمی تر معمولاً به صورت گچی ساخته می‌شد اما در خانه های جدیدتر معمولا از کناف یا ام دی اف mdf استفاده می‌کنند.

طرح اپن آشپزخانه

انتخاب طرح اپن آشپزخانه کاملاً بستگی به سبک کلی دکوراسیون منزل، سلیقه و همچنین بودجه خانواده ها دارد. اگر سبک مدرن را برای دکوراسیون و اپن آشپزخانه خود انتخاب کرده اید بهتر است طراحی آن خیلی پیچیده نباشد، زیرا هرچه طرح پیچیده تر باشد و جای خالی بیشتری داشته باشد، وسایل دکوراتیو بیشتری باید در آن قرار بگیرد و این شلوغ شدن باعث شکسته شدن قوانین دکوراسیون مدرن می شود.

اپن آشپزخانه ام دی اف

همانطور که گفته شد اپن اشپزخانه می ‌تواند در جنس های مختلف گچی، ام دی اف و کناف ساخته شود که مدل کابینت و اپن آشپزخانه ام دی اف قیمت مناسب تری نسبت به بقیه مدل ها دارد و قابلیت تنوع مدل در آن بیشتر است. اما می توان آن را به نحوی طراحی کرد که هم با تمام سبک های مختلف دکوراسیون همخوانی داشته باشد و هم تناژ رنگی چوب های ام دی اف بسیار متنوع است و شما می توانید با توجه به رنگ تم اصلی منزل هر رنگی که بخواهید را برای اپن آشپز خانه خود انتخاب کنید.

 

آویز آشپزخانه

معمولاً در آشپزخانه ها از آویز و لوستر های سه شعله استفاده می کنند و انواع مختلف آویز آشپزخانه و لوسترآشپزخانه در قیمت های متنوع در بازار موجود است که تنوع زیادی دارند و بعضی از آن ها به نحوی طراحی شده اند که می توان آنها را کنترل کرد و نورشان را کم و زیاد کرد. لوستر ها و آویزهای آشپزخانه نسبت به سایر لوسترها قیمت کمتری دارند و شما می توانید ارتفاع آن را با توجه به سقف و اندازه ای که می خواهید تنظیم کنید. اگر آشپزخانه شما کابینت هایی از جنس ام دی اف دارند و رنگ تم آشپزخانه تیره است می توانید از آویز آشپزخانه چوبی برای آشپزخانه خود استفاده کنید.

رابیتس کاری اپن اشپزخانه

رابیتس بندی آشپزخانه ها در واقع استفاده از شبکه های فلزی رابیتس، برای ساخت سازه ها در آشپزخانه ها می باشد که هدف از ساخت آن ها ایجاد تنوع ظاهری و زیبا سازی سقف ها و نورپردازی های مخفی در سقف یا اپن می باشد. همچنین در ساخت تندیس ها و سقف های کاذب و کانال های تونل و پلاستر کاری های گچی و سیمانی و برای جلوگیری از ترک های دیوار و ستون از آنها استفاده می شود.

کانتر آشپزخانه

پیشخوان آشپزخانه یا کانترها اخیراً در معماری و طراحی آشپزخانه  ها به کار می روند که مشابه همان اپن اشپزخانه هستند با این تفاوت که دور آنها دیواری قرار ندارد و می‌توان از جنس های مختلف این کانترهای اشپزخانه را ساخت. معمولاً کانترها از سنگ یا ام دی اف ساخته می ‌شوند و در مرکزیت آشپزخانه قرار می گیرند و حتی بعضی از کانترها به نحوی طراحی شده اند که می توان آنها را جزئی از کابینت آشپزخانه به حساب آورد.

به طور کلی به هر ساختاری که شبیه کابینت یا کانتر باشند و این خصوصیات را داشته باشد کانترآشپزخانه می گویند. خیلی از فعالیت ‌های آشپزی و کارهای مهم در آشپزخانه روی کانتر ها انجام می شود و به نوعی وظیفه تقسیم فضا را بر عهده دارند. ولی باید ساختار آنها به نحوی باشد که مانعی برای تردد افراد در فضای آشپزخانه ایجاد نشود و بهتر است در آشپزخانه های کوچک فضای زیرین کانتر بخش‌بندی شده باشد و با استفاده از کابینت و کشو بتوان در داخل آنها وسیله قرار داد.

اپن آشپزخانه جدید

در خانه هایی که معماری جدید تری دارند اپن آشپزخانه جدید در انواع مختلف طرح ها و سبک ها به چشم می خورد و در بعضی از آنها که نور پردازی های هالوژنی که انجام شده، طرح ها و مدل های خاصی را مشاهده می کنید که می‌تواند باعث زیباتر به نظر رسیدن فضای خانه شود.

اپن ام دی اف شیک

طراحان دکوراسیون داخلی منزل و معماران ساختمان با توجه به نیاز مشتری و تقاضای بازار تنوع اوپن های ام دی اف را بسیار افزایش داده اند و شما می توانید انواع مختلف اپن ام دی اف شیک و مدرن را در انواع مختلف مشاهده کنید و با توجه به کاتالوگ های موجود از آن ها بخواهید که همان اپن را در خانه شما بسازند.

سوالات متداول

۱- برای انتخاب طرح اپن آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه داشت؟

انتخاب طرح و پلان آشپزخانه بستگی به سلیقه و دکوراسیون منزل و بودجه شما دارد. اگر در خانه های کوچک و آپارتمانی ساکن هستید، انتخاب سبک‌ مدرن بهترین گزینه برای شما است، زیرا طرح های پیچیده تر نیاز به وسایل دکوراتیو بیشتر دارند و همین باعث شلوغ شدن فضا و کوچکتر نشان دادن آن میشود.

۲- رابیتس آشپزخانه چیست؟

در صورتی که از یک سری شبکه های فلزی با عنوان رابیتس در ساختن قسمت های مختلف سازه آشپزخانه استفاده شود تا زیبایی ظاهری آن چند برابر شود، به آن رابیتس می گویند که میتوان داخل آن با کاربرد نورپردازی های مختلف فضا را زیبا تر کرد.

۳- استفاده از کانتر در آشپزخانه گزینه مناسب تری است یا اپن آشپزخانه؟

انتخاب بین این دو بستگی به گنجایش فضای آشپزخانه، سلیقه و معماری خانه شما دارد و معمولاً در خانه های تازه ساز از کانتر یا جزیره در آشپزخانه استفاده می‌کنند تا تردد از دو مسیر میسر باشد و باعث زیبایی فضایی منزل شما می شود. همچنین می توانید در قسمت زیر کانتر هم برای گذاشتن کابینت و قرار دادن وسایل استفاده کنید.

۴- در صورتی که بخواهیم از کانتر آشپزخانه به عنوان میز ناهار خوری استفاده کنیم، بهتر است صندلی ها در کدام سمت قرار گرفته باشند؟

بهتر است صندلی ها پشت به قسمت نشیمن و رو به آشپزخانه قرار داشته باشند و در قسمت بیرونی باشند تا فضای رفت و آمد در قسمت های مختلف خانه را اشغال نکنند و تردد راحت تر باشد.

۵- برای تزیین اپن آشپزخانه از چه چیزهایی میتوان استفاده کرد؟

بهتر است فضای آشپزخانه زیاد با وسایل تزیینی شلوغ نشود و وسایل کاربردی بیشترین استفاده را داشته باشند. ولی برای تزیین می توانید یک گلدان زیبا در روی اپن قرار دهید و یا از ظرف شکلات خوری یا میوه خوری متناسب با سبک دکوراسیون در روی اپن استفاده کنید.

۶- نحوه ثبت پروژه دکوراسیون اپن آشپزخانه به چه صورت می باشد؟

برای ثبت و شروع پروژه ابتدا درخواست کننده باید تعدادی عکس از فضاهای مختلف و با زاویه مناسب گرفته و به همراه نقشه ساختمان برای ما ارسال نماید ، علاوه بر آن هر گونه اطلاعات جزئی و بیشتر، در اجرای هر چه بهتر پروژه تاثیر گذار خواهد بود.

۷- آیا تمامی مراحل اجرایی پروژه توسط تیم دکور پلاس انجام می شود؟

بله، از طراحی تا بازسازی و اجرای دکوراسیون تماما توسط تیم دکور پلاس اجرا می گردد .

۸- انجام هر پروژه طراحی دکوراسیون اپن آشپزخانه چقدر زمان می برد؟

مدت زمان انجام هر پروژه متفاوت بوده و به تعداد و ابعاد فضاها و نوع طراحی انتخابی شما بستگی دارد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*