دکوراسیون آشپزخانه| انتخاب بهترین لوستر برای آشپزخانه

لوستر آشپزخانه

از مهم ترین المان هایی که می تواند در یک آشپزخانه وجود داشته باشد و باعث زیباتر شدن فضا شود نورپردازی آن توسط آویز و لوستر آشپزخانه است.

این نور پردازی ها معمولاً با هالوژن ها یا لوسترها و یا لامپ ها انجام می شود.

اگر برای نورپردازی آشپزخانه خود لوستر ها را انتخاب کردید باید در نظر داشته باشید که این لوسترها دقیقاً در ابعادی خریداری شده باشد که با فضای آشپزخانه شما هماهنگی داشته باشد. خرید لوستر های خیلی بزرگ برای آشپزخانه های خیلی کوچک نمی‌توانند گزینه مناسبی باشد و برعکس.

 هرچه تعداد لامپ های یک لوستر بیشتر باشد فضا روشن‌تر خواهد بود و اگر کابینت هایگلاس در آشپزخانه شما وجود داشته باشد این نورانی بودن و براقیت چندین برابر می شود. در برخی از این مدل ها کنترل میزان نور مطابق با سلیقه و خواست شما انجام می شود و می توانید لوستر آشپزخانه را با توجه به نیاز و سلیقه خود خریداری کنید.

خوشبختانه با توجه به نیاز مشتری ها تنوع لوستر ها در بازار بسیار زیاد است و شما می توانید در انواع مختلف سبک های کلاسیک و مدرن لوسترها و آویز های آشپزخانه را خریداری کنید.

انتخاب لوستر مناسب برای آشپزخانه

اگر انتخاب لوستر به درستی انجام شود علاوه بر اینکه نورپردازی خوبی در محیط برقرار می شود، این لوستر به عنوان یک وسیله دکوری و نقطه کانونی در آشپزخانه شما به حساب می آید. اگر از لوستر هایی که ارتفاع آن ها قابل تنظیم هستند در آشپزخانه خود استفاده کنید می توانید درمواقع لزوم ارتفاع آن را با توجه به کاربرد آن در فضا تغییر دهید.

به طور مثال اگر میز ناهارخوری شما در آشپزخانه قرار داشته باشد می توانید آن را در بالای میز گذاشته و در مواقع لزوم ارتفاع را کم و زیاد کنید تا کنترل نور به دست شما باشد.

همان طور که اشاره شد بهتر است لوستر آشپزخانه مطابق با فضا و ابعاد خریداری شود زیرا در غیر این صورت باعث شلوغ به نظر رسیدن آشپزخانه و یا نوعی وسیله اضافی و مزاحم فضا به حساب می آید.

انتخاب لوستر متناسب با سبک دکوراسیون

اگر سبک آشپزخانه شما مدرن است بهتر است برای آن به دنبال لوسترهای چوبی یا فلزی ساده باشید. اگر هم سبک سنتی را انتخاب کرده اید از لوسترهای پر نور با آویزهای کریستال استفاده کنید. بهتر است برای لوستر آشپزخانه از مدل هایی خریدتان را انجام دهید که شاخه ها و لامپ های کمتری داشته باشد و از لوسترهایی با شاخه های زیاد در فضاهای خانوادگی و مهمانی مثل اتاق غذاخوری استفاده کنید.

چنانچه تمایل دارید لوستر آشپزخانه شما نسبت به سایر المان ها، مانند کابینت کمتر در معرض توجه باشد بهتر است به ترکیب متریال و مصالح لوستر توجه بیشتری داشته باشید.

اگر انتخاب شما برای ترکیب مواد و مصالح لوستر به درستی انجام شده باشد، لوستر شما علاوه بر زیبایی و نورانی، نسبت به بقیه ی عناصر فضا برتری نخواهد داشت و دید آن ها را کور نمی کند. اگر از کابینت های کلاسیک در آشپزخانه ی خود استفاده کردید بهتر است از لوستر آشپزخانه ای با لامپ های ساده تر و بدون کریستال یا با کریستال های کمتر استفاده کنید تا افراط در زرق و برق فضا را از زیبایی مورد انتظار دور نکند.

در آشپزخانه هایی که از طرح های مختلف برای دکوراسیون و تزیین آن ها استفاده شده باشد، انتخاب مدل لوسترهای تک رنگ با یک ماده اولیه یکی از بهترین گزینه ها است.

۱- برای خرید لوستر آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

بهتر است قبل از خرید لوستر آشپزخانه میزان نور مورد نظر و همچنین ابعاد فضا را در نظر بگیرید و سایز متناسب با فضای آشپزخانه را انتخاب کنید. تعداد لامپ ها را با توجه به میزان روشنایی که از فضا انتظار دارید مشخص کنید و اگر تمایل دارید نورپردازی چندین برابر جلوه کند می توانید در کنار لوستر ها از کابینت هایگلاس آشپزخانه استفاده کنید.

۲- بهترین ارتفاع برای انتخاب لوستر آشپزخانه کدام است؟

به طور کلی برای اینکه لوستر انتخابی شما مناسب فضای آشپزخانه باشد باید نه خیلی بلند باشد که جلوی تردد گرفته شود و نه خیلی کوتاه که نورپردازی در فضا به قدر کافی انجام نشود. می توانید از نمونه های قابل تنظیم استفاده کنید که ارتفاع را با توجه به موقعیت های مختلف تنظیم نمایید.

۳- بهترین محل قرارگیری لوسترآشپزخانه در کجاست؟

معمولاً مناسب ترین قسمت برای نصب لوستر آشپزخانه مرکز آشپزخانه است، ولی اگر در فضای آشپزخانه میز ناهار خوری دارید بهتر است در بالای مرکز میز لوستر قرار بگیرد.

۴- آیا برای خرید لوستر باید به سبک دکوراسیون منزل توجه کرد؟

با توجه به نیاز مشتری تنوع لوستر در بازار بسیار زیاد است و بهتر است سبک لوستر انتخابی متناسب با سبک آشپزخانه و منزل شما باشد. به طور مثال در آشپزخانه ای با سبک مدرن استفاده از لوسترهای چوبی یا فلزی ساده گزینه مناسب تری است.

۵- در آشپزخانه کلاسیک بهتر است کدام نوع لوستر استفاده شود؟

سبک کلاسیک حدفاصل بین سبک مدرن و اشرافی می باشد و بهتر است نه خیلی ساده باشد که متناسب سبک مدرن باشد و نه خیلی پر زرق و برق و با کریستال های متنوع باشد تا تناسب فضا به هم بریزد.

۶- نحوه ثبت پروژه دکوراسیون آشپزخانه به چه صورت می باشد؟

برای ثبت و شروع پروژه ابتدا درخواست کننده باید تعدادی عکس از فضاهای مختلف و با زاویه مناسب گرفته و به همراه نقشه ساختمان برای ما ارسال نماید ، علاوه بر آن هر گونه اطلاعات جزئی و بیشتر، در اجرای هر چه بهتر پروژه تاثیر گذار خواهد بود.

۷- آیا تمامی مراحل اجرایی پروژه توسط تیم دکور پلاس انجام می شود؟

بله، از طراحی تا بازسازی و اجرای دکوراسیون تماما توسط تیم خانه ی ناب اجرا می گردد.

۸- انجام هر پروژه طراحی دکوراسیون آشپزخانه چقدر زمان می برد؟

مدت زمان انجام هر پروژه متفاوت بوده و به تعداد و ابعاد فضاها و نوع طراحی انتخابی شما بستگی دارد.

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*